Kurzy mediace

Jak se stát mediátorem? Pokud vás zajímá výcvik v mediaci a zkoušky mediátora nebo řešení konfliktů, jste tu správně.

1. kurz: Jak zvládnout konflikt s úsměvem

Chcete skoncovat se svým vztekem? Chcete být odolnější vůči útoku druhého? Chcete se zbavit strachu se ozvat? Chtěli byste sebe i své okolí zvládat s klidem a radostí? Přijďte se naučit umění přátelské komunikace mezi lidmi, které Vám přinese radost ze života.

Jak se z nedorozumění stane konflikt?

Velice snadno. Pociťujete vztek a bezmoc, cítíte se zranění a už vůbec nemáte chuť poslouchat argumenty toho druhého?
Naučíte se, jak tomu předejít, jak pochopit jiný pohled na stejnou situaci. Naučíte se, jak vyjít se svým šéfem, přítelem, rodinou nebo s tím, kdo vám na parkovišti vjede na vámi vyhlídnuté místo. Naučíte se komunikovat s použitím mediačních technik a využívat je v každodenních situacích – v práci, v rodině nebo třeba při cestě dopravním prostředkem.  Dokážete díky nim zmírnit rozbouřené emoce a přistupovat ke sporům věcně, objektivně a s nadhledem. Získáte schopnost vyřešit obtížné, vyhrocené a konfliktní situace.

„Nedopusťte, aby malá hádka zničila velké přátelství.“

Dalajlama

Konflikty jsou přirozenou součástí života a pravděpodobně z Vašeho života nezmizí, ale budete je zvládat a nebudete před nimi utíkat.

Pro koho je kurz určen?

Pro všechny, kteří chtějí přispět ke změně svého myšlení a následně i svého chování. Pro ty, kteří se dostali do situace, se kterou si nedokáží poradit a chtějí jí změnit dříve, než přeroste v konflikt.

Co se na kurzu dozvíte?

 • Naučíte se pracovat se zákonitostmi, se kterými se v komunikaci setkáváme.
 • Dozvíte se, jakým způsobem rozlišit, kdy je třeba se za svoji věc postavit a kdy je dobré (třeba dočasně) ustoupit.
 • Zjistíte, co je v pozadí všech konfliktů. Jak vznikají a jak jim lze zabránit.
 • Získáte schopnost vyřešit obtížné, vyhrocené či konfliktní situace.
 • Zjistíte, jaký je rozdíl mezi problémem a konfliktem. Co je to ledovec konfliktů.
 • Zjistíte, co vše nám brání se s druhým dohodnout.
 • Naučíte se základy mediačních technik, které můžete využít v každé situaci.

Co Vás na kurzu čeká?

Mým hlavním cílem je aktivně Vás zapojit do hledání způsobu jak správně reagovat v určité situaci se zapojením mediačních technik. S každým, byť i malým úspěchem, přijde radost, že se Vám to podařilo. Není mým cílem Vám tři hodiny vyprávět teorii a kreslit grafy na flipchart (i když se k tomu také určitě dostaneme).

Co s sebou?

 • Psací potřeby si nosit nemusíte, ty dostanete ode mne, stejně jako dobrou kávu nebo čaj.
 • Uvítám, pokud se budete chtít podělit s ostatními o svoji osobní zkušenost při řešení situace, se kterou si nevíte rady. Můžeme si na ní ukázat, jak to funguje či nefunguje (není to podmínka účasti na kurzu)
 • Pokud někdo nemá nebo nechce řešit svoji připravenou konkrétní situaci, nemusí, využijeme mnou vybranou modelovou situaci nebo se může pouze nechat inspirovat tím, jak bude svoji situaci řešit kolega

2. kurz: Řešení konfliktu pomocí mediace

Zaujala Vás mediace, jako způsob řešení konfliktů? Kurz pro začínající mediátory, kteří chtějí zahájit svoji praxi. Kurz je také možné absolvovat jako součást přípravy na zkoušku zapsaného mediátora.

Výcvik v mediaci

Kurz je určen pro ty z Vás, kteří se chcete dozvědět zase něco více o mediaci a ty, kteří chtějí úspěšně složit zkoušku mediátora dle zákona č.202/2012 Sb., o mediaci a stát se zapsaným mediátorem v seznamu mediátorů Ministerstva spravedlnosti ČR.

Teorie je užitečná věc, ale pokud ji neaplikujete v praxi, zůstává pouze teorií. Během tří hodin budeme zejména procvičovat to, co znáte z mediační teorie. Budeme se zabývat tím, jak jednání vést a co dělat, když se situace přiostří.  Jak zůstat mediátorem a nestát se třetí stranou konfliktu.

Co všechno na kurzu naučíte?

 • Fáze mediačního procesu – k čemu nám slouží
 • Role mediátora, jeho práva a povinnosti
 • Co je to smlouva o provedení mediace a co musí obsahovat
 • Zahájení mediace – důležitost prostředí a úvodní slovo mediátora
 • Vedení mediace a užití mediačních technik
 • Emoce stran – jak se jich nebát a řešit konfliktní situace v mediaci
 • Využití flipchartu v mediaci
 • Sepsání mediační dohody – jsme ve finále
 • Součástí kurzu je hlavně praktický nácvik mediace na modelových situacích, které budete předvádět Vy sami a já Vám budu poskytovat okamžitou zpětnou vazbu. Následně spolu rozebereme co bylo dobré, a co by bylo vhodné udělat jinak.

Co vás na kurzu čeká?

Něco málo teorie, ale hlavně praktické ukázky, nácvik úvodního slova mediátora a následného mediačního jednání. Nejdůležitější pro získání mediačních dovedností je TRÉNINK, TRÉNINK a TRÉNINK. Úsloví „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“ zde platí dvojnásob. Ale vyplatí se to! Pokud se k Vám dostanou bojechtiví lidé, budete vědět, jak je zvládnout.

Co s sebou?

Uvítám, pokud se budete chtít podělit s ostatními o svoji osobní konkrétní situaci, kterou byste jako mediátoři rádi řešili. Můžeme si na ní ukázat, jak to funguje či nefunguje (není to podmínka účasti na kurzu). Svých vlastních modelových kauz mám dost pro všechny.
Pokud budete mít zájem i nadále „cvičit“ pod dohledem mediátora, můžeme se domluvit na setkáních, při nichž vždy dva z vás budou v roli stran sporu a jeden bude mediátorem.  Já Vám budu poskytovat okamžitou zpětnou vazbu.

Jednotné ceny kurzů

SlužbaDélkaCena
Cena kurzu pro jednoho účastníka3 hodiny1210 Kč
Individuální konzultace po domluvě s lektorem (1 osoba)60 minut1500 Kč
Konzultace se dvěma účastníky (2 osoby -strany konfliktu)  60 minut2000 Kč

Důležité informace ke kurzům

 • O absolvování kurzu lze získat certifikát pro Vás či vašeho zaměstnavatele.
 • Maximální počet účastníků kurzu je 5 osob.

Adresa kurzů a konzultací

Zapsaný mediátor – Ing. Ivana Hrušková, DiS
Sokolovská 178/247
190 00 Praha 9 – Vysočany – stanice metra Vysočanská (naproti Galerii Fénix)

chci zlepšit své dovednosti